Medya

Norther Global Logistics (NGL), Avrupa’daki gücünü artırmak ve Avrupa içi taşıma organizasyonlarını yönetmek için Polonya’da yatırım yaptı. Tarnowskie Gory’de kurduğu NGL Logistics SP Z.O.O. ile faaliyetlerine hız veren şirket, aynı zamanda Sosnowiec şehrinde de depo yatırımı gerçekleştirdi.

Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında entegre lojistik hizmetler sunan Norther Global Logistics (NGL), coğrafi olarak Avrupa’nın merkezinde yer alan Polonya’da yatırım gerçekleştirdi. Şirketin Kurucu Ortağı Ferhat Emanetoğlu, bu yatırımla birlikte Türkiye ile Polonya ve diğer Avrupa ülkeleri arasındaki taşımalarda rekabetçi çözümler ve önemli avantajlar sağlayacaklarını belirtti.

 

Ara yükleme noktası olacak, maliyetler düşecek

Doğu Avrupa, İskandinav ve Baltık ülkeleri başta olmak üzere Avrupa içi lojistik operasyonlarını Polonya’dan yöneteceklerini ifade eden Emanetoğlu, yaptıkları depo yatırımla burayı bir dağıtım merkezi gibi konumlandıracaklarını söyledi.

Emanetoğlu, “Sosnowiec’deki depomuz hizmete başladı. Polonya’ya komşu ülkelere taşınacak yükleri de buradaki depomuzda toplayacağız. Burayı uygun bir ara yükleme noktası haline getireceğiz. Böylece hem iş hacmimizi arttırıp hem de maliyetleri düşürerek piyasaya daha rekabetçi fiyatlar sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Doğu Avrupa ülkelerinde Almanya’ya kıyasla ürün fiyatlarının daha uygun, taşımacılık ücretlerinin ise daha yüksek olduğuna dikkati çeken Emanetoğlu, “Bu nedenle ülkemizdeki ithalatçılar genellikle Almanya’ya yöneliyordu. Biz de şirketimiz aracılığıyla Polonya’daki lojistik maliyetlerini düşürerek ithalatçılarımıza daha rekabetçi alternatifler sunmayı ve Doğu Avrupa’dan Türkiye’ye yaptığımız taşımalarımızı artırmayı planlıyoruz.” diye konuştu.

 

“Yurt Dışı Yatırımları 2023’te Devam Edebilir”

Polonya’nın yurt dışı yatırımları anlamında bir başlangıç olduğunu ve hizmetlerine değer katacağına inandıklarını vurgulayan Emanetoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Avrupa’da önemli bir üretim ülkesi haline dönüşen Polonya’nın firmalarıyla da ağımızı genişletip pazar payımızı artıracağız. Gelecekte Avrupa’da sürdürülebilir büyümemizi artırmaya yönelik yeni yatırımlarımızı da devam ettirmek istiyoruz.”

admin